Własności rumianku i jego wykorzystanie w pielęgnacji

W wielu państwach na świecie rumianek zajmuje bardzo ważne miejsce, jeśli chodzi o jego własności. Najważniejszą zaletą rumianku są oczywiście jego własności zdrowotne. Rumianek znalazł również wszechstronne zastosowanie w kosmetyce. Co w rzeczywistości należy wiedzieć na temat tej rośliny z rodziny astrowatych?

 

Rumianek działa w sposób rozluźniający na cały organizm, w tym w głównej mierze na mięśnie. W efekcie zaleca się go aplikować do łagodzenia dolegliwości bólowych żołądka, a także wielu innych. Dzięki łagodnemu działaniu, rumianek można zastosować również u niemowląt – jest pomocny w minimalizowaniu wzdęć u maluszków. Drogocenne właściwości tej rośliny są doceniane przez panie na całym świecie – rumianek łagodzi dolegliwości związane z przekwitaniem oraz leczy dolegliwości bólowe związane z menstruacją. Może być wykorzystywany nawet przez panie w ciąży, między innymi do minimalizowania mdłości – przed jego stosowaniem w stanie ciąży powinno się oczywiście skonsultować się z doktorem.

 

Nie można także zapomnieć o tym, iż rumianek stosowany jest w sposób powszechny do pielęgnacji urody. Wystarczy nabyć rumianek w aptece, żeby móc go wykorzystać w domu. Można również bezpośrednio zebrać go po prostu z miejsca jego występowania. Naparem z rumianku warto przemywać cerę, przez to staje się ona promienna oraz wygładzona. Wykorzystuje się go również do płukania włosów, w tym w głównej mierze włosów w kolorze blond – w efekcie są one błyszczące, mocne i mają piękny kolor.

Źródło: pieknojestwtobie.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *