Ursus C 360 3P

Ciągników na polskim rynku rolniczym jest naprawdę wiele, jednak nie wszystkie z nich cieszą się uznaniem ze strony rolników. Zdecydowanie inaczej jest z ciągnikiem Ursus C 360 3P, który mimo tego, że jest dość starym typem ciągnika nadal jest bardzo wydajny i sprawdza się doskonale na wielu polach. Z racji tego na wielu aukcjach internetowych można zaopatrzyć się w taki ciągnik, który wart jest kilkanaście tysięcy złotych. Tego typu ciągnik posiada w sobie 3-cylindrowy silnik, co jest nowością w porównaniu do starszych wersji ciągników Ursus. Dzięki temu maszyna nie zanieczyszcza w dużym stopniu środowiska, ponieważ emituje ona zdecydowanie mniej spalin niż jej poprzednie wersje. Silnik pozwala też na mniejsze zużycie paliwa, dlatego posiadanie go na polu oznacza możliwość zaoszczędzenia sporych pieniędzy, na co liczy wielu rolników.

Obniżony poziom hałasu

Opisywana wersja ciągnika charakteryzuje się:

  1. mniejszym wydzielaniem spalin,
  2. obniżonym poziomem hałasu,
  3. łatwiejszym prowadzeniem,
  4. mniejszą szkodliwością dla środowiska.

Z racji tego wielu rolników postanowiło zainwestować w taki ciągnik swoje pieniądze, a co istotniejsze jest on bardzo wydajny, ponieważ nie jest on już produkowany na polskim rynku, a mimo tego niektórzy rolnicy używają go do dnia dzisiejszego, bo cechuje się on długą żywotnością i wytrzymałością. Z całą pewnością można liczyć na to, że praca na takim ciągniku nie będzie hałaśliwa dla otoczenia, a to oczywiście na polu jest bardzo ważne, ponieważ nie wszyscy sąsiedzi lubią, jak hałasuje się im od samego rana aż do wieczora. Ciągnik posiada moc w okolicach 34,6 kW, co można uznać za bardzo dobry wynik. Poza tym ma on bardzo dobry układ napędowy oraz jezdny, jest łatwy w prowadzeniu, a kabina kierowcy jest naprawdę bardzo wygodna.

Niezawodna maszyna

Zdaniem wielu rolników ten rodzaj ciągnika jest jednym z najlepszych, który został kiedykolwiek wyprodukowany na terenie Polski. Jest w tym oczywiście dużo racji, chociaż trzeba mieć na uwadze to, że w dzisiejszych czasach pojawia się wiele nowocześniejszych modeli, które również nie hałasują, ale też nie emitują do środowiska tak dużej ilości spalin jak starsze wersje ciągników. Opisywany ciągnik cieszy się jednak dużą popularnością ze względu na swoją wydajność oraz niezawodność przy pracach polowych. Bardzo rzadko ulega on awariom technicznym, a więc korzystać można z niego kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Nie prezentuje się może nowocześnie, ale nadal można go zauważyć na wielu polskich polach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *