Problemy alergologiczne a centralne odkurzacze

Zaburzenia zdrowotne na tle alergologicznym są niesamowicie kłopotliwe dla chorego. Doskonale wiedzą o tym osoby, u których uciążliwości alergologiczne zauważalne są w okresie wiosenno-letnim. Z reguły ludzie Ci są narażeni również na działanie kurzu i oczywiście roztoczy, które bywa ogromnie niebezpieczne dla zdrowia, a w długiej perspektywie czasu nawet życia. Nawet najlepsze odkurzacze na wodę nie są w stanie sprostać sporej ilości kurzu lub roztoczy. Odkurzacze centralne to tymczasem najlepszy wybór, dlatego że dzięki nim alergik nie jest eksponowany na ich działanie.

W trakcie odkurzania kurz i oczywiście roztocza bardzo mocno unoszą się w powietrzu. To powoduje, że nasilenie pyłu zwiększa się nawet kilkudziesięciokrotnie. W rezultacie alergik wdycha wszystko to, co musi znaleźć się w pojemniku. Odkurzając przy pomocy centralnego odkurzacza można zapobiegać takiemu rezultatowi. Sam odkurzacz, wraz z komorą pobierania pochłoniętych odpadów znajduje się w innym miejscu w domu. Już to wpływa na to, że ilość kurzu w powietrzu praktycznie zmniejsza się do zera. Jeżeli zaś weźmiemy pod uwagę dwukrotnie większą moc ssącą oraz większą efektywność odkurzania, dzięki możliwości użycia większych silników i pomp, wówczas łatwo jest pojąć, iż kurz nie jest tylko i wyłącznie rozpylany w powietrzu, lecz z wyraźną siłą pobierany bezpośrednio do odkurzacza.

Dla ludzi chorych na alergię najczęściej odkurzacze centralne to wyłączny sposób na prawidłowe funkcjonowanie w kłopotliwych warunkach, przy większym zapyleniu. W następstwie tego warto przed rozpoczęciem budowy nowego domu czy też biura zastanowić się właśnie nad zainstalowaniem odkurzacza centralnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *