Problemy alergologiczne a centralne odkurzacze

Zaburzenia zdrowotne na tle alergologicznym są niesamowicie kłopotliwe dla chorego. Doskonale wiedzą o tym osoby, u których uciążliwości alergologiczne zauważalne są w okresie wiosenno-letnim. Z reguły ludzie Ci są narażeni również na działanie kurzu i oczywiście roztoczy, które bywa ogromnie niebezpieczne dla zdrowia, a w długiej perspektywie czasu nawet życia. Nawet najlepsze odkurzacze na wodę nie są w stanie sprostać sporej ilości kurzu lub roztoczy. Odkurzacze centralne to tymczasem najlepszy wybór, dlatego że dzięki nim alergik nie jest eksponowany na ich działanie.

W trakcie odkurzania kurz i oczywiście roztocza bardzo mocno unoszą się w powietrzu. To powoduje, że nasilenie pyłu zwiększa się nawet kilkudziesięciokrotnie. W rezultacie alergik wdycha wszystko to, co musi znaleźć się w pojemniku. Odkurzając przy pomocy centralnego odkurzacza można zapobiegać takiemu rezultatowi. Sam odkurzacz, wraz z komorą pobierania pochłoniętych odpadów znajduje się w innym miejscu w domu. Już to wpływa na to, że ilość kurzu w powietrzu praktycznie zmniejsza się do zera. Jeżeli zaś weźmiemy pod uwagę dwukrotnie większą moc ssącą oraz większą efektywność odkurzania, dzięki możliwości użycia większych silników i pomp, wówczas łatwo jest pojąć, iż kurz nie jest tylko i wyłącznie rozpylany w powietrzu, lecz z wyraźną siłą pobierany bezpośrednio do odkurzacza.

Dla ludzi chorych na alergię najczęściej odkurzacze centralne to wyłączny sposób na prawidłowe funkcjonowanie w kłopotliwych warunkach, przy większym zapyleniu. W następstwie tego warto przed rozpoczęciem budowy nowego domu czy też biura zastanowić się właśnie nad zainstalowaniem odkurzacza centralnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *