Popularne typy kabin prysznicowych

Mając w planach aranżację łazienki, warto rozpocząć działania od dobory prysznica. O ile nie korzystamy z wanny, będzie on stanowił jeden z najważniejszych elementów pomieszczenia. Zadanie może wydawać się łatwe, jednak producenci oferują obecnie szeroką gamę kabin prysznicowych. Przed dokonaniem zakupu warto zapoznać się ich rodzajami, aby znaleźć sprzęt odpowiedni dla naszych potrzeb.

Z brodzikiem czy bez?

Kabiny z brodzikami są chętniej wybierane przez osoby mające w domu dzieci lub zwierzęta domowe,  ponieważ wykorzystując go można łatwiej wykąpać psa czy umyć dziecko. Kabiny bez brodzików są z kolei chętniej kupowane do łazienek szykowanych również z myślą o osobach starszych i mających problemy z poruszaniem się. Zrównanie powierzchni kabiny prysznicowej z podłogą sprawia, że wchodzi się do niej wyjątkowo łatwo i nie trzeba unosić nóg ani zginać ich w kolanach, a to właśnie ten fakt jest często problematyczny dla osób w podeszłym wieku.

Dostępne rodzaje drzwi

Drugi podział dotyczy sposobu otwierania. Najbardziej standardowe są kabiny prysznicowe z drzwiami uchylanymi, przesuwanymi lub harmonijkowymi. Pierwsze działają na takiej samej zasadzie jak standardowe drzwi, np. wejściowe. Są bardzo wygodne, jednak ich otwarcie wymaga przestrzeni wokół, dlatego sprawdzą się szczególnie w przypadku większych łazienek. Drzwi przesuwne są z kolei idealne w przypadku mniejszych metraży – osadzenie na rolkach sprawia, że ich otwarcie nie zajmuje dodatkowego miejsca. Na podobnej zasadzie działają drzwi harmonijkowe, które również pasują do małych łazienek. Są łatwe w montażu, jednak ich minusem jest mniejsza szczelność.

Przezroczyste, zamglone czy całkiem matowe?

Największą popularnością cieszą się kabiny zamglone i matowe. Na bardziej ekstrawaganckie kabiny przezroczyste decydują się zwykle single zamieszkujący duże miasta, którym bardziej niż na pragmatyzmie zależy na walorach estetycznych. Kabiny przezroczyste są bowiem bardzo stylowe, a poza tym optycznie powiększają powierzchnię łazienki.

A może odrobina luksusu?

Dobrym rozwiązaniem dla fanów sauny są prysznice parowe. Nowoczesne kabiny prysznicowe tego typu posiadają generatory pary, które podczas kąpieli pozwalają poczuć się niczym w SPA. Dzięki takiemu rozwiązaniu kąpiel oprócz walorów higienicznych pozwoli także odprężyć się i zregenerować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *