Okna dachowe – montaż i cenne porady

Okna dachowe to świetne rozwiązanie na poddasze, pozwala zagwarantować dużą ilość światła i pozostawia więcej wolnej przestrzeni. Montowanie okien klasycznych na poddaszu często jest niemożliwe lub wygląda całkowicie bez sensu. Pochylony sufit uniemożliwia umieszczenie okna tradycyjnego na odpowiedniej wysokości, a jego montaż od samego sufitu do podłogi wywołuje dziwny efekt. Nic dziwnego zatem, że na poddaszach najczęściej umieszczane są okna dachowe.

Okna dachowe pozostawiają wolne ściany przy, których można umieścić niskie meble lub powiesić półki. Ponadto dają dużo więcej światła naturalnego od okien tradycyjnych i wyglądają bardziej reprezentacyjnie. Klimatycznie urządzone poddasze z drewnianymi oknami dachowymi to pewność, że będziemy mieli ciekawe wnętrze i uzyskamy możliwość pełnego wykorzystania przestrzeni.

Montaż okien dachowych

Okna dachowe to doskonałe rozwiązanie na zagospodarowanie każdego poddasza. Sprawdzą się na każdym dachu i nie ważny jest tutaj nawet jego kąt nachylenia. Jeśli tylko mamy wolne miejsce na dachu to możemy w tym miejscu umieścić dowolne okno dachowe.

Na rynku dostępne są okna dachowe w różnych wymiarach i kształtach, dlatego zawsze istnieje możliwość wyboru właściwego modelu. Najlepszym wyjściem jest umieszczanie okna dachowego pomiędzy dwoma krokwiami dachu. Okno dachowe idealnie łączy w sobie design i funkcjonalność. Pozwala stworzyć wyjątkowy klimat w pomieszczeniu i dodaje mu uroku.

Zastanawiając się nad wyborem okna dachowego musimy przemyśleć sposób jego obsadzenia oraz uszczelnienia. Montaż okna dachowego nie jest skomplikowanym procesem, a doświadczeni dekarze potrafią go wykonać w niecałą godzinę. Najlepiej do tego celu wybierać wykwalifikowanych specjalistów, dzięki temu będziemy mieć pewność, że okno będzie szczelnie i nie dojdzie do żadnych przecieków.

Pierwszy krok montażu

Montaż okna dachowego należy rozpocząć od odmierzenia rozstawu krokwi, które powinny przylegać do ram okna. Jeżeli odległość pomiędzy krokwiami jest duża, należy zamocować dodatkowy kawałek, który podtrzyma okno. Okna dachowe są dość ciężkie i muszą mieć stabilne mocowanie, aby właściwie się trzymały.

Montaż właściwy

Montaż okna powinien być wykonany w sposób opisany w instrukcji. Najlepszym wyjściem będzie zatrudnienie dekarza, który sprawnie wykona cały proces montażu. Dokładnie przestudiować instrukcja pozwoli dokładanie zamontować każde okno dachowe.

Ostatni krok montażu

Na sam koniec należy dodatkowo uszczelnić zamontowane okno dachowe. Do tego celu najczęściej używa się pianki montażowej lub silikonu. Wybór produktu zależy od rodzaju materiału, z jakiego jest wykonane okno oraz preferencji dekarza. Bardzo dobrze sprawdza się piana ognioodporna oraz silikon. Te preparaty mają dużą odporność na działanie wysokich temperatur oraz gwarantują doskonałą stabilność.

Zanim zakupimy okno dachowe powinniśmy zapytać się fachowców, które produkty są polecane do uszczelniania właśnie tego modelu. Tylko odpowiednio dobrane preparaty pozwolą cieszyć się dobrze zabezpieczonymi oknami dachowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *