Odkurzacze centralne sposobem na czysty dom

Odkurzacz centralny to dobry wydatek zwłaszcza , gdy uświadomimy sobie, iż w domostwie o wielkości 150-200 m² zbiera się rocznie ok. 20 kg pyłu , miejsca groźnych dla alergika wirusów. Wysokiej klasy odkurzacz ważny jest więc fajny , powinien nie tylko zasysać nieczystości spośród niemal każdej powierzchni, ale idealnie oczyścić wyrzucane powietrze.

Brud w zakładu to mieszanina silnych alergenów, wśród jakich najbardziej bogatymi są roztocza. W trakcie regularnych porządków – odkurzania domu albo czyszczenia ręczników – alergeny roztoczy latają w mieszkaniu.
Stosowanie tradycyjnego odkurzacza wyposażonego tylko w płócienny worek powiększa ich liczbę w mieszkaniu aż pięć razy ! Dlatego w domu alergika powinno się Używać odkurzacza spośród filtrem ze dobrym filtrowania szkodników (HEPA) albo filtrem wodnym, a najlepiej – wyposażyć mieszkanie w organizm ogrzewania odkurzania.

Odkurzacz pierwszy

Nie podrywa brudu oraz w żaden rób nie brudzi tlenu w sprzątanym pokoju , ponieważ pył również użyte w czasie czyszczenia powietrze wydmuchiwane jest za wszelkim razem na zewnątrz mieszkania. W budynku wysprzątanym odkurzaczem centralnym powietrze jest bez roztoczy.
Prędkość powietrza przepływającego przez rurki jest świetna , tak że zatrzymuje osiadanie pyłu również wewnątrz instalacji. Takiej wygody nie zagwarantuje żaden tradycyjny odkurzacz. W dodatku , wielka siła ssania centralnego odkurzacza wyrzuca brud nie tylko spośród mebli , ale także z głębokich powierzchni.
Lekki wąż zasysający oraz zróżnicowane końcówki umożliwiają dostanie się do jakiegoś , nawet trudno dostępnego pomieszczenia w domu. Podczas sprzątania nie przeszkadza się przyjaciołom oglądania telewizora , ponieważ jednostka centralna zlokalizowana jest w innym miejscu.
W sprzątanym mieszkaniu nie słychać zatem pracy odkurzacza centralnego , wyłącznie szum zasysanego powietrza. Odkurzanie jest trochę męczące , bo nie trzeba nieść za sobą odkurzacza. Nie trzeba również tak regularnie , jak w klasycznych odkurzaczach, usuwać worka na śmieci.

Elementy systemu

Centralny odkurzacz przygotowany jest spośród trzech elementarnych rzeczy : gniazd ssących,jednostki centralnej i dodających je rur.

Gniazda montuje się w kilku wybranych stanowiskach w zakładu oraz dodaje je spośród jednostką centralną, która stanowi „serce” odkurzacza. Do gniazd kładzie się wąż ssący z końcówką ssącą. Podczas pracy jednostka centralna wytwarza podciśnienie w budowy oraz zasysa brud także kurz z pomieszczeń. Instalację tę tworzą rury zlokalizowane w granicach także odchodzące z gniazd do mieszkania jednostki centralnej, gdzie spotykają się: filtr, który oczyszcza powietrze, oraz separator, w jakim składa się kurz. W obecny możliwość oczyszczone powietrze leczone istnieje na zewnątrz domu.

Kiedy wykonać instalację

Każdy dom można wyposażyć w układ centralnego odkurzania, najlepiej jednak zaplanować to teraz podczas budowania domu. Dzięki temuż będzie ważna najkorzystniej rozmieścić gniazda ssące oraz bezkolizyjnie poprowadzić przewody. Pozwoli to dodatkowo zredukować do minimum niezbędne prace budowlane, takie jak stworzenie przebić również bruzd w ścianach również stropach czy ekranów osłaniających itd.

Instalację centralnego odkurzania można zamontować również w domu już zamieszkanym, w przewodach wentylacyjnych (muszą stanowić jednak wystarczająco szerokie, aby nie przestały wykonywać swych pierwszych funkcji), w przestrzeniach między ścianami również nad sufitami podwieszanymi. Powinien się jednak liczyć z tym, że czasem konieczne będzie rozkuwanie ścian, by ważna było umieścić w nich rury.

Inwestycja na raty

Kompletny system ogrzewania odkurzania wraz z montażem to koszt kilku tysięcy złotych. Koszt zależy z powierzchni domu, mocy również ceny jednostki centralnej i od stopnia skomplikowania całej instalacji. Gdyby nie wybieramy takich wydatków ponosić jednorazowo, całą inwestycję, a więc także koszty spośród nią związane, można rozłożyć na dwa etapy.

Odkurzacze centralne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *