Nowoczesny i dobrze wykonany dach, to znaczy bezpieczny dach

Nowoczesny i piękny dach, to znaczy bezpieczny dach

Przeminęły już ku uciesze wielu bezpowrotnie czasy, kiedy dachy pokrywane były popularną dawniej papą. Obecnie do takich celów można zastosować inne, sporo lepsze, w większym stopniu zaawansowane, znacznie bardziej bezpieczne i praktyczne materiały. Zalicza się do nich blachodachówka. Czemu blacha, która została przystosowana do pokrycia dachów zyskała tak ogromną popularność? Trzeba odpowiedzieć sobie na to pytanie, ponieważ bardzo prawdopodobne jest, iż w ciągu nadchodzących lat stanie się ona razem z dachówką ceramiczną podstawowym produktem używanym do pokrycia dachów.

Ma mnóstwo atutów
Wielką zaletą blachodachówki jest to, iż jest ona niezmiernie lekka, bardzo łatwa w montażu i oczywiście bardzo efektywna. Jest to po prostu blacha trapezowa, o grubości nie przekraczającej milimetra. Stworzona jest z blachy pokrywanej ocynkiem, a później warstwą farby. Tym samym zabezpieczenie antykorozyjne elementu jest nadzwyczaj precyzyjne i idealnie wręcz przygotowane. Biorąc pod uwagę to, że cena blachodachówki jest stosunkowo niska w porównaniu z dachówkami ceramicznymi czy też membranami, dostajemy produkt doskonały, najlepszej jakości, trwały, bezproblemowy w montażu. Ponadto warto wziąć pod uwagę to, iż blachodachówka jest niezwykle łatwo obrabialna. Delikatna i przy okazji bardzo cienka blacha może być cięta praktycznie w dowolnie wybrany sposób, nie ma znaczenia, jaka zaszła potrzeba jej obróbki. Następnym walorem jest to, że jej montaż utrudnia jej uszkodzenie. Jest to bardzo trwały produkt, który profesjonalnie zamontowany w zasadzie jest nie do zerwania. Dzięki temu, że blacha jest odkształcalna, znacznie prościej jest zdewastować dachówkę ceramiczną aniżeli blachodachówkę.

Nie można powiedzieć, że blachodachówka nie ma żadnych minusów. Głównie zaliczyć można do nich bardzo łatwe pochłanianie promieni słonecznych. Niestety, w przypadku blachodachówek, bez względu na odcień pokrycia, promienie słońca łapane są prędko i niezwykle łatwo przekazywane są do domu. Stanowi to spory problem głównie w nieruchomościach, w których poddasze jest po prostu używane. W takim przypadku niezbędne jest użycie dodatkowej powłoki izolacji na poddaszu. Następnym minusem jest natomiast trwałość, która jest znacznie krótsza niż dachówki ceramicznej. Gwarancja producenta obejmuje wiele, ale nie pięćdziesiąt lat, jak jest to w przypadku dachówki ceramicznej. Z drugiej strony jest to dziś najpopularniejszy system pokrywania dachów w Polsce i nie tylko. Dodatkowo, spisuje się doskonale zarówno na dachach z wielkim spadem, jak i tych o niewielkim spadzie.

cennik blachodachówki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *