Niezbędne narzędzia i elektronarzędzia na budowie

Zarówno budowa domu jednorodzinnego jak również wznoszenie osiedli mieszkaniowych wymaga wynajęcia ekipy budowlanej z profesjonalnym wyposażeniem. Narzędzia i elektronarzędzia niezbędne są do stawiania ścian, kładzenia dachów, cięcia i układania płytek ceramicznych, wykonania prac instalacyjnych oraz wielu innych.Trzeba przyznać, że niektóre z narzędzi ekipy budowlanej przydają się także majsterkowiczom którzy wiele prac wykonują samodzielnie.

Przykłady niezbędnych narzędzi i elektronarzędzi na budowie

Narzędzia

  • Gilotyna do przecinania laminowanych paneli podłogowych i ściennych, Gilotyną można przyciąć panele pod dowolnym kątem, co pozwala przygotować materiał do wymiarów każdego pomieszczenia.
  • Akumulatorowy wyciskacz silikonu oraz masy akrylowej, pianki budowlanej, klejów montażowe itd.
  • Przecinarka do glazury z diamentową tarczą tnącą taki materiał jak: glazura i marmur.
  • Uniwersalne szczypce hydrauliczne, do przytrzymywania i odkręcania, jest niezbędnym narzędziem dla każdego hydraulika. Szczypce wyposażone są w mechanizm samozaciskowy, dzięki czemu same dostosowują się do rozmiaru śruby czy rury.

Elektronarzędzia

  • Wiertarko – wkrętarka z udarem do akumulatorów litowo-jonowych zapewnia wygodę i precyzję podczas użytkowania. Dzięki wyjątkowo kompaktowej wielkości idealnie nadaje się do precyzyjnych zastosowań w niewielkich przestrzeniach, a także może być używana, jako śrubokręt ręczny do mocowania śrub.
  • Szlifierka kątowa idealnie sprawdza się w miejscach o ograniczonym dostępie i ułatwia manewrowanie nią. Szlifierka automatycznie dostosowuje prędkość i moment obrotowy podczas pracy, co zapewnia optymalną wydajność. Jest ona przeznaczona do szlifowania, i cięcia szerokiej gamy materiałów, w tym płytki, beton, rury, przewody i wiele innych.
  • Pilarka zapewnia szybkie i skuteczne cięcie, dzięki kompaktowej konstrukcji zaprojektowanej z myślą o łatwości obsługi i łatwości manewrowania. Jest ona wyposażona w uchwyt, dzięki któremu można wygodnie pracować, jest idealna dla stolarzy, oraz do wykonywania różnych prac w drewnie.
  • Cykliniarka – szlifierka do obróbki podłóg drewnianych używana przez takich fachowców jak parkieciarze i cykliniarze. Szlifierka doskonała jest do szlifowania parkietów, matowienie powłok lakierowanych, do wykańczania i renowacji podłóg z litego drewna, i korka.

To tylko z niektórych narzędzi i elektronarzędzi budowlanych usprawniających pracę budowlańców. Żadna budowa nie obejdzie również bez takich pomocników jak: kielnie, żyłki do poziomowania, poziomica, młotki, łom do wyciągania np. gwoździ itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *