Meble restauracyjne – jakie kwestie dotyczące mebli restauracyjnych są najważniejsze?

Każda restauracja odznacza się danym stylem i aranżacją. Bardzo ważnym elementem wyposażenia restauracji są meble. Zakup mebli restauracyjnych powinien być odpowiednio przemyślany, aby służyły przez długi czas i były funkcjonalne. Kupując meble do restauracji musimy dopasować je do całego wystroju oraz zadbać o to by były wygodne dla klienta. Dobrym rozwiązaniem jest kupno kilku rodzajów mebli np. miejsca z kanapami, miejsce przy barze z krzesłami barowymi lub stoliki z krzesłami tradycyjnymi.

Utrzymanie czystości i trwałość mebli

Meble restauracyjne muszą być bardziej wytrzymałe niż stoły i krzesła przeznaczone do celów prywatnych. Przesiadują, bowiem na nich osoby, o różnej wadze i mające rozmaite upodobania, dlatego warto sięgać po klasyczne meble.

Obecnie w restauracjach oraz innych lokalach gastronomicznych chętnie porzuca się tradycyjne krzesła drewniane i tapicerowane na rzecz mebli wykonanych z tworzyw takich jak polipropylen wzmocniony włóknem szklanym, poliwęglan czy technorattan. Meble stworzone z takich materiałów są bardzo funkcjonalne, lekkie i łatwe w utrzymaniu czystości. Oprócz tego tworzywa sztuczne sprawiają, że meble wykazują odporność oraz trwałość na wielokrotne użytkowanie. Dodatkową zaletą mebli z tworzyw sztucznych jest możliwość ich wykorzystania wewnątrz oraz na zewnątrz lokalu. Doskonale sprawdzają się w miejscach nasłonecznionych i zacienionych. Nie tracą koloru oraz swoich właściwości, również podczas dreszczów. Meble restauracyjne z tworzyw nie potrzebują żadnego dodatkowego zabezpieczania, przenoszenia i przechowywania wewnątrz lokalu.

Meble wykonane głównie z tworzyw sztucznych są dużo bardziej trwałe od mebli tapicerowanych, ponadto łatwiej jest utrzymać je w czystości. Za ich pomocą można przygotować efektowne przyjęcie zarówno wewnątrz restauracji, jak i na zewnątrz.

Kwestie estetyczne mebli restauracyjnych

Meble restauracyjne muszą być nie tylko trwałe i estetyczne, ale również powinny być wygodne oraz komfortowe podczas ich użytkowania. Poszukując mebli, takich jak stoły i krzesła należy zadbać o to, żeby spełniały zasady ergonomii i dobrze się prezentowały.

Klient po wejściu do wybranej restauracji w przeciągu kilku minut zdaję sobie sprawę, z jakim lokalem ma do czynienia. Przygląda się wyglądowi lokalu i wyciąga wnioski dotyczące rodzaju i jakości oferowanych w nim usług. Dlatego meble restauracyjne muszą wyróżniać się ciekawym designem i tworzyć z pozostałymi elementami oraz dekoracjami pewną spójną całość.

W zależność od tego czy chcemy prowadzić bar, restauracje, pub, klub, czy lokal bistro odpowiednio powinniśmy wybrać styl mebli.  Meble restauracyjne muszą dodawać uroku, wzmacniać indywidualny charakter lokalu i sprawiać, że klient korzystający z nich będzie czuł się komfortowo i wygodnie. W sklepach meblowych znajdziemy przeróżnego rodzaju meble restauracyjne przeznaczone do użytku wewnętrznego w lokalach oraz zewnętrznego w ogródkach restauracyjnych lub tarasach.

Lokale gastronomiczne prowadzone w określonym stylu i nawiązujące do ściśle określonego tematu np. kuchnia włoska, hiszpańska powinny posiadać na wyposażeniu meble, które swoimi kształtami i kolorami nawiążą do wybranej kultury oraz tradycji. Duża popularnością w stylowych restauracjach cieszą się meble restauracyjne wykonane w stylu nowoczesnym z tworzyw sztucznych. Charakteryzują się one oryginalnym kształtem, fantazyjnym wzornictwem oraz bogatą paletą kolorów. Urządzając ogródek lub taras przy lokalu można skorzystać z podświetlanych mebli restauracyjnych. Sprawią one, że miejsce stanie się delikatnie rozświetlone i przyciągnie spojrzenie wielu przechodniów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *