Kominki Kratki na biopaliwo

Kominek, który daje miłe ciepło i stwarza w domu przytulną atmosferę, to marzenie niejednego mieszkańca bloku.  Dzięki produktowi takiemu jak kominki Kratki na biopaliwo, obecnie jest to możliwe.  Firma proponuje wysokiej jakości biokominki, które można na przykład zawiesić na ścianie lub wkomponować we wnękę.  Tego typu rozwiązanie ma wiele zalet. Biokominki charakteryzują się takimi walorami jak:

– elegancja

– funkcjonalność

– uniwersalny styl pasujący do każdego wnętrza

Czy kominki Kratki to dobry pomysł do mieszkania w bloku?

Nie ma żadnych przeciwwskazań by zastosować biokominek w bloku. Te produkty zostały stworzone między innymi właśnie z myślą o tym, by osoby które nie posiadają domu jednorodzinnego, również mogły skorzystać z ciepła tak zwanego domowego ogniska, stworzonego za pomocą kominka. Zasada działania tego sprzętu jest bardzo prosta.  Zawiera  on pojemnik na biopaliwo, które spala się pozostawiając jedynie parę.  Dzięki temu nie jest potrzebna żadna specjalna wentylacja.  Po sesji palenia kominka wystarczy po prostu wywietrzyć wnętrze. Spalane biopaliwo nie ma także specjalnie uciążliwego zapachu, osoby szczególnie wyczulone, mogą jedynie delikatnie wyczuwać zapach przypominający aromat,  pozostający po wypalonej świecy.

Ciepło, energooszczędnie i stylowo

Jedną z ogromnych zalet biokominków jest fakt, że dają ciepło bez konieczności używania energii elektrycznej.  Oczywiście pewnym kosztem jest zakup samego sprzętu i biopaliwa, jednakże w zamian za prawdziwy ogień ta cena nie wydaje się wygórowana. Kominki na biopaliwo są też sprzątam i bezpiecznymi, wystarczy jedynie dbać o to, by paliwo zostało wlane wprost do pojemnika, nie zaś rozlane wokół niego.  Kolejnym walorem tych sprzętów jest stylowy wygląd. Dzięki swoim minimalistycznej i geometrycznej formie, kominki Kratki doskonale wpasowują się zarówno w wzornictwo klasyczne jak i nowoczesne w każdym mieszkaniu.

Można zastosować je w obudowie jak i po prostu powiesić na wolnej ścianie w salonie czy sypialni.  Zazwyczaj przy kupnie biokominka są do niego dołączane białe kamyczki, które ułożone dookoła paleniska, prezentują się niezwykle efektownie i elegancko, dając dodatkowe walory estetyczne. Wielkość kominka można dopasować do indywidualnych preferencji i możliwości.  Można zdecydować się zarówno na długie jak i krótkie palenisko.  Kominek, który będzie dawał więcej ognia, znacznie skuteczniej ogrzeje pomieszczenie.  Trzeba  jednak powiedzieć, że użytkownicy tych sprzętów stwierdzają, że nawet małe biokominki potrafią bardzo szybko podnieść temperaturę w pomieszczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *