Kominki kozy znów na topie

Jeszcze kilka lat temu kominki kozy kojarzyły nam się tylko z biednymi domami, w których dogrzewano zimne niedocieplone pokoje za pomocą prostych piecyków wolno stojących. Dziś tego typu kozy powracają na salony w odmienionej formie i sa nie tylko źródłem ciepła, ale też niesamowitą ozdobą domu.

Kominki kozy ozdoba i doskonałe źródło ciepła.

Kominki kozy najczęściej wykonywane są ze stali, z żeliwa z dodatkiem szkła hartowanego. Szkło w takich kominkach jest specjalnie przygotowywane i wytrzymuje naprawdę wysokie temperatury. W nowoczesnych kozach stosowane są również różnego rodzaju ozdobne kafle, które często są przygotowywane na zamówienie indywidualnego klienta lub też sprowadzane są z zagranicy. Środek najczęściej jest wykonany przy użyciu cegły szamotowej, która dłużej utrzymuje ciepło i zapewnia komfort w trakcie użytkowania.

Takie piece można postawić w centralnym miejscu w naszym salonie i będą idealnym sposobem na dodanie charakteru wnętrzu. Obecnie na rynku mamy ogromny wybór tego typu kominków, które w zależności od potrzeb mogą stanowić dodatkowe źródło ciepła lub ogrzewać mały domek.

Do wyboru mamy proste żeliwne kozy, które z pewnością dogrzeją pokoje urządzone w minimalistycznym stylu. Idealnie się sprawdzą zarówno w tradycyjnych domach jak i nowoczesnych wnętrzach. Innymi piecykami tego typu są większe kozy, bardziej zdobione lud obłożone efektownymi, barwnymi kaflami, dzięki czemu taka koza staje się centralnym punktem w danym salonie.

Kozy coraz droższe.

Do niedawna kominek koza kosztował kilkaset złotych i był tylko i wyłącznie sposobem na dogrzanie domów, w których nie stać było właścicieli na montaż ogrzewania centralnego lub szukali oszczędności podczas zimowych miesięcy. Aktualnie kominki kozy mogą kosztować od kilkuset złotych za te najprostsze i minimalistyczne modele po kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych za eleganckie piece wolnostojące. Jeżeli chcemy mieć nowoczesny piec koza to musimy się liczyć z tym, że zapłacimy za niego dużo więcej.

Warto rozważyć montaż takiego kominka, który jest alternatywą dla klasycznych kominków. Kiedy taka koza nam się znudzi to możemy ją bez większych problemów usunąć, natomiast pozbycie się zwykłego kominka wiąże się z większym remontem oraz większymi kosztami. Dlatego warto rozważyć czy nie jest to dobry pomysł na piecyk do naszego domu.

Możemy odmienić nasz salon i postawić taki stylowy kominek, dzięki któremu będziemy mieć ciepło oraz elegancję. Ciekawe wzornictwo oraz kształty sprawiają, że każdy znajdzie odpowiedni kominek do swojego salonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *