Kocioł na gaz – nowoczesne, stylowe i ekonomiczne źródło ogrzewania!

Kotły gazowe nie bez powodu stanowią jedno z najczęściej wybieranych źródeł ogrzewania. Nie tylko wykorzystują tanie paliwo jakim jest gaz, ale są też ekologiczne, nie zajmują dużo miejsca i charakteryzują się ciekawym designem. Z jakich jeszcze powodów warto wybrać kocioł gazowy?

Ogrzewania gazowego nie sposób przecenić. Decyduje się na nie coraz większa część naszego społeczeństwa, a jest to możliwe m.in. dzięki rozbudowującej się coraz bardziej, z roku na rok, sieci gazowniczej w Polsce. Jej dotarcie do coraz szerszego grona odbiorców, a także coraz większa świadomość ekologiczna sprawiają, że zainteresowanie kotłami gazowymi wśród inwestorów wciąż wzrasta!

Piec gazowy, czyli ekonomiczne ogrzewanie w Twoim domu!

Jedną z głównych zalet kotłów gazowych są oszczędności, które generują. W porównaniu z innymi źródłami ciepła ogrzewanie gazowe nie jest drogie, a koszt 1 kWh energii pozyskanej z gazu jest dużo niższy niż koszt energii pochodzącej ze spalania np. oleju opałowego czy energii elektrycznej.

Co więcej, nowoczesne kotły kondensacyjne pozwalają odzyskać i wykorzystać tzw. ciepło utajone. Dzieje się to za sprawą procesu kondensacji, czyli skraplania pary wodnej. W wyniku tego procesu sprawność kotła osiąga nawet 107 procent, a my nie płacimy za paliwo, którego nie jesteśmy w stanie wykorzystać!

Oszczędzić na inwestycji można także wymieniając starego “kopciucha”, czyli tradycyjny kocioł zasypowy na urządzenie spełniające wymogi Ecodesign. W ramach ogólnopolskiego programu Czyste Powietrze na zakup i montaż nowego, ekologicznego kotła gazowego można otrzymać nawet 9 tys. złotych!

Koszt kotła gazowego również nie jest wysoki w porównaniu z innymi, proekologicznymi rozwiązaniami takimi jak np. pompa ciepła. Tańsze są zwłaszcza kotły gazowe dwufunkcyjne, które ogrzewają ciepłą wodę użytkową w sposób przepływowy. Szukasz niezawodnego źródła ogrzewania do swojego domu? Wybierz nowoczesny, ekologiczny kocioł gazowy. Znajdziesz go na https://www.defro.pl/ .

Oszczędność nie tylko pieniędzy…

Kotły gazowe to także oszczędność sił, miejsca i czasu! Przede wszystkim są to urządzenia nowoczesne, którymi można sterować za pomocą smartfona. Są bezobsługowe, a dodatkowo często wyposażone są w sterowanie pogodowe, dzięki któremu kocioł dobiera parametry pracy do warunków panujących na zewnątrz.

Piec gazowy ma też tę zaletę, że nie zajmuje wiele miejsca. Nowoczesne urządzenia gazowe o mocy do 30 kW mogą być montowane w pomieszczeniach takich jak łazienka czy kuchnia. Nie jest potrzebna do nich kotłownia. Co więcej, wiele z nich charakteryzuje się ciekawym designem i są w stanie uatrakcyjnić miejsce, w którym się znajduje.

Urządzenia od sprawdzonych, doświadczonych producentów mają też najwyższej klasy palnik, który do minimum niweluje straty ciepła umożliwiając niskie zużycie gazu i jego ekologiczne spalanie. Tego typu kotły mają też szereg najnowszych zabezpieczeń przed przegrzaniem takich jak czujnik temperatury spalin czy termik. Bezawaryjne, wysokiej jakości urządzenia mogą mieć nawet 5-letnią gwarancję!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *