Jakiego typu badania można wykonać w laboratorium medycznym?

W każdym małym i dużym mieście odszukać można laboratoria medyczne, w których świadczone są przeróżnego typu badania, wbrew pozorom nie tylko i wyłącznie biochemiczne, lecz również sporo innych. Ważne jest to, że obejmują one wiele dziedzin medycyny.

Jak wygląda oferta usług analitycznych?

Każde laboratorium diagnostyczne oferuje możliwość wykonania badań alergologicznych. Dzięki badaniom można dowiedzieć się na co uczulony jest pacjent, jeśli uczulenie tak naprawdę występuje. Oczywiście w miejscu takim można wykonać także badania z zakresu chorób autoagresywnych. W przypadku podejrzenia choroby na tle autoimmunologicznym, na zrealizowanie badania najczęściej kieruje lekarz specjalista, jednakże zdarza się, że skierowanie takie wystawia również lekarz ogólny. Badanie takie można także zrealizować nie mając skierowania specjalisty, po prostu w formie prywatnej. Oczywiście w laboratorium przeprowadza się różnego typu badania kału. Kał bada się między innymi, by sprawdzić czy w ciele żyją pasożyty. Najczęściej przeprowadzane badania to przede wszystkim badania biochemiczne krwi. To na ich podstawie doktor potrafi orzec, w jakim stanie jest ciało, czy pacjent jest zdrowy, czy wprost przeciwnie – coś mu dolega. Badania biochemiczne powinno się robić w sposób systematyczny, chociażby raz w przeciągu roku. Jeżeli pacjent nie ma czasu na wizyty u specjalisty celem otrzymania skierowania na badanie, w takim przypadku może zdecydować się na prywatne poprowadzenie badań.

Badania laboratoryjne chorób

Laboratoria proponują także możliwość zrealizowania badań, które pozwalają na rozpoznanie czy też wykluczenie konkretnej choroby. W zasadzie każde laboratorium diagnostyczne wykonuje badania w kierunku zdiagnozowania nowotworów, chorób powiązanych z nieprawidłowym funckjonowaniem tarczycy czy też schorzeń związanych z układem krążenia. Wykonywane są również badania w kierunku cukrzycy lub też osteoporozy.

Kiedy pacjent może uzyskać wyniki?

Czas zależy w rzeczywistości od rodzaju badań. W przypadku większości z nich wyniki przygotowane są już nazajutrz. Odebrać trzeba je osobiście. Innym rozwiązaniem jest uprawnienie do tego członka rodziny, wówczas należy napisać odpowiednie oświadczenie.

Laboratorium Białystok

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *