Jaki żyrandol wybrać?

Żyrandol kryształowy cieszy się w ostatnim czasie coraz większą popularnością. Czym jednak należy się sugerować przy wyborze żyrandola kryształowego i do jakich pomieszczeń on najlepiej pasuje?

Kryształowe żyrandole – do jakiego stylu pasują?

Przed podjęciem decyzji o zakupie należy odpowiedzieć sobie na pytanie: Do jakiego stylu będą pasowały żyrandole kryształowe? Zdecydowana większość osób będzie zdania, że żyrandole kryształowe najlepiej sprawdzą się we wnętrzach w stylu klasycznym. Oczywiście nie oznacza to, że będą wyglądały dobrze tylko i wyłącznie w pałacowych wnętrzach.

Warto zdawać sobie sprawę, że żyrandole kryształowe zawsze będą prezentowały się bardzo dobrze w stylu francuskim czy stylu retro. Świetnie sprawdzą się także w stylu glamour, w którym różnego rodzaju błyskotki czy świecidełka są wręcz pożądane. Żyrandole kryształowe wpasują się również w styl vintage, który umożliwia z dużym sukcesem łączyć przedmioty, które pochodzą z różnych epok oraz stylów.

Nie wszyscy są świadomi, że żyrandole kryształowe w bardziej nowoczesnej wersji będą stanowiły doskonały dodatek we wnętrzach nowoczesnych czy stylu New York Classic. bardzo dużo zależało będzie od formy, ponieważ obecnie nawet żyrandol nowoczesny może zostać żyrandolem kryształowym.

Żyrandole kryształowe do salonu – jakie wybrać?

Jak zostało już wcześniej wspomniane żyrandole kryształowe pasują do wnętrz w różnych stylach, warto zatem zastanowić się jaki żyrandol wybrać do salonu. Oczywiście poza stylem wnętrza, koniecznie trzeba brać pod uwagę jego rozmiar. Inną wielkość będzie miał żyrandol w salonie w bloku z wielkiej płyty, a inną żyrandol w dużym pomieszczeniu w starej kamienicy. Ważna jest nie tylko długość pomieszczenia, ale także średnica. W przypadku, gdy żyrandol będzie zbyt mały, może wyglądać śmiesznie, z kolei za duży – przytłoczy wnętrze.

Należy wziąć pod uwagę również wysokość pomieszczenia, w którym mają znajdować się żyrandole kryształowe. W sytuacji, gdy żyrandole kryształowe będą wisiały na środku pomieszczenia, pod nimi mogą przebiegać rozmowy. Zbyt długie żyrandole mogą przeszkadzać wyższym członkom rodziny. Oczywiście żyrandole mogą być dłuższe w przypadku, gdy będą zawieszone nad stolikiem kawowym lub stołem. Wtedy ryzyko zawadzenia o żyrandol głową zostanie zminimalizowany.

W zdecydowanej większości mieszkań salon jest największym pomieszczeniem, dlatego bardzo dobrze będą się w nim prezentowały duże stylowe żyrandole kryształowe. Żyrandole w klasycznej wersji mogą mieć kilka ramion, na których będą zawieszone kryształy. Z kolei w najbardziej nowoczesnej wersji świetnie będą wyglądały większe formy o designerskim kształcie.

Sypialnia – czy to dobre miejsce na żyrandol?

Według najnowszych trendów, żyrandol kryształowy będzie prezentował się bardzo dobrze nie tylko w salonie. Miłośnicy New York Style albo glamour w ostatnim czasie dowodzą, że żyrandol kryształowy będzie świetnie wyglądał również w sypialni. Sypialnia dzięki niemu nie będzie tylko i wyłącznie pomieszczeniem do spania, ale także miejscem, w którym mieszkańcy domu będą przebywali z radością.

Właściwie dobrany żyrandol kryształowy pozwoli stworzyć wieczorem unikalny i wyjątkowy klimat przede wszystkim dzięki kryształom, które odbijają światło. Żyrandol rano obudzi mieszkańców rozpraszając, a także  odbijając słoneczny blask.

Kolejną niezwykłą zaletą żyrandoli kryształowych, której mało osób jest świadomych, jest fakt, że gdy poddane one zostaną wentylacji lub podmuchom wiatru, będą bardzo delikatnie dzwoniły.

Zobacz w sklepie: https://www.sklep.kaja.com.pl/krysztalowe-c-1_2_7.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *