Fachowe oświetlenie do salonu

     Salon jest miejscem, w którym spędza się bardzo dużo czasu, z rodziną, przyjaciółmi. Z tej racji, ważną kwestię stanowi w tym pomieszczeniu oświetlenie. Pozwoli ono spędzać czas w salonie nawet późnymi wieczorami, gdy za oknem jest już ciemno. W dzisiejszych czasach wybór oświetlenia do salonu jest ogromny. Dzięki odpowiedniemu doborowi oświetlenia, każdy salon może wyglądać bardzo klimatycznie. Co jest również ważne, właściwy dobór oświetlenia może optycznie powiększyć pomieszczenie lub je zmniejszyć.

Oświetlenie do salonu – rodzaje

                  Oświetlenie do salonu może występować w klasycznej formie lub bardzo oryginalnej, wręcz designerskiej. Również kolor abażurów jest tutaj dowolny. Najpopularniejsze rodzaje oświetlenia do salonu są następujące:

  • plafony,
  • kinkiety,
  • żyrandole,
  • lampy wiszące,
  • lampy stojące,
  • reflektory.

                   Wyżej wymienione rodzaje oświetleń są bardzo chętnie wybierane przed domowników. Na pewno plafony oraz kinkiety stanowią nowoczesne rozwiązanie. Pasują one do nowatorskich wnętrz. Charakteryzują się one ciekawym wyglądem i dużą mocą grzewczą. Kinkiety mogą być umieszczone na przykład na bocznej ścianie. Wygląda to bardzo modnie oraz stylowo. Kolejną propozycją są żyrandole. Jest to rodzaj oświetlenia, który pojawił się już bardzo dawno ,,na salonach”, lecz po dziś dzień nie wychodzi z mody. Żyrandole mogą być bardzo finezyjne oraz reprezentacyjne. Co ciekawe, niedawno pojawiły się żyrandole w nowym, oryginalnym stylu. Mianowicie można już teraz wybrać do swojego salonu żyrandole z wentylatorem. Jest to tak zwane dwa w jednym. Otóż, takie żyrandole doskonale prezentują się w salonie, charakteryzują się dużą mocą grzewczą a przy tym jeszcze rewelacyjnie chłodzą pomieszczenie. Przydaje się taka funkcja w letnie, gorące popołudnia. Następną propozycją są lampy wiszące oraz stojące. Mogą one być dodatkowym rodzajem oświetlenia w pomieszczeniu. Można je zamontować w okolicy stolika kawowego. Pięknie kierują one snop światła w stronę, w którą je się ustawi. Reflektory również montowane są w salonach. Najczęściej doświetlają one jakąś część salonu. Reflektory bardzo dobrze doświetlają trudno dostępne miejsca.

Oświetlenie do salonu – jaki styl wybrać?

                      Wiele osób zastanawia się jaki typ oświetlenia jest najmodniejszy w tym sezonie. Otóż, wiele różnych rodzajów oświetlenia jest modnych.  Obecnie, niezwykle modne są między innymi białe żyrandole w stylu skandynawskim. Pasują one do jasnych, białych wnętrz. Taki rodzaj oświetlenia w salonie wygląda stosunkowo ,,chłodno”, ale również bardzo elegancko, na poziomie, reprezentacyjnie, wręcz ekskluzywnie. Inną, także bardzo ciekawą propozycją są na pewno oprawy retro na wysięgniku w kolorze brązowym, hebanowym albo czarnym. Bardzo często wybierane są one do salonu, jeśli występuje tam więcej niż jeden kolor na ścianie. Oprawy retro na wysięgniku doskonale podkreślają kontrast barw. Oprawy na wysięgniku w stylu retro, doskonale prezentują się również w salonach, w których króluje drewniany, nawet starodawny styl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *