Elektryczne ogrzewanie – ekologiczne i niedrogie rozwiązanie do domu

Szukasz systemu grzewczego do domu, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania? Zastanów się nad hybrydowym grzejnikiem Klima. Jego liczne zalety sprawiają, że jest coraz chętniej wybierany zarówno do pomieszczeń mieszkalnych, jak i tych o charakterze komercyjnym. O jego efektywności może świadczyć fakt, że zdobył I miejsce w kategorii Urządzenia i instalacje grzewcze na Międzynarodowych Targach Budownictwa oraz 21 Targach Technik Grzewczych i Oszczędności Energii Instal System 2019.  

Czym są hybrydy Klima? To urządzenia elektryczne, które łączą w sobie dwa niezależne systemy grzewcze. Swoją efektywność i niskie w porównaniu z innymi tego typu urządzeniami zużycie prądu zawdzięczają podejściu producenta. Priorytetem stało się dla niego zaprojektowanie grzejnika wygodnego w codziennym użytkowaniu i gwarantującego komfort cieplny, a zarazem efektywnego i cechującego się stosunkowo niskim poborem mocy.

Hybrydy Klima, czyli co…?

Grzejniki Klima zostały zaprojektowane w taki sposób, by w eleganckiej obudowie mogły połączyć pracę dwóch niezależnych systemów grzewczych: ogrzewania konwekcyjnego oraz promienników podczerwieni. Dzięki temu są w stanie zapewnić utrzymanie temperatury we wnętrzu na stałym poziomie, nie generując przy tym wysokich rachunków za energię elektryczną. Jak to możliwe?

Kluczem do sukcesu okazało się połączenie wymienionych wyżej systemów tak, by każdy z nich załączał się wtedy, kiedy jego praca jest najbardziej efektywna. Dzięki temu aluminiowy element grzewczy zostaje uruchomiony, gdy zachodzi konieczność podniesienia we wnętrzu temperatury. Stanowi on wspomaganie dla promiennika podczerwienią, który potrzebuje znacznie więcej czasu do ogrzania pomieszczenia.

Ogrzewanie konwekcyjne (element aluminiowy) ma zdolność szybkiego podnoszenia temperatury do określonego, ustalonego przez użytkowników poziomu. Kiedy pożądana temperatura zostanie osiągnięta, ogrzewanie konwekcyjne wyłącza się i wtedy działa wyłącznie ogrzewanie podczerwienią. Zaletą tego drugiego jest zdolność utrzymania temperatury na stałym poziomie przy stosunkowo niskim poborze mocy. Jeśli jednak warunki w pomieszczeniu ulegną zmianie i temperatura znowu spadnie, odgrzewanie konwekcyjne zostanie ponownie włączone.

Dodatkowe udogodnienia

Producent z ponad 80-lernim doświadczeniem na rynku nie mógł jednak poprzestać na połączeniu w jednym urządzeniu dwóch niezależnych, efektywnych systemów. Zastosował też szereg innych rozwiązań, które z jednej strony mają podnieść komfort użytkowania grzejników i zadowolenie z ich zastosowania, a z drugiej wpłynąć na dodatkowe obniżenie zużycia prądu. O jakich rozwiązaniach mowa?

Jednym z nich jest czujnik otwartego okna. To zabezpieczenie, które sprawia, że po wykryciu otwartego okna grzejnik automatycznie przechodzi w tryb przeciwzamrożeniowy. Dzięki temu inwestor może uniknąć niepotrzebnych strat energii w pomieszczeniach, które są wietrzone. Z kolei funkcja Opticontrol pozwala zapobiec ogrzewaniu pustych pomieszczeń. Umożliwia to wbudowany czujnik ruchu, który w połączeniu z funkcją Opticontrol sprawia, że urządzenie automatycznie ustawia odpowiednią temperaturę po tym, jak w pomieszczeniu zostanie wykryta czyjaś obecność. Więcej o udogodnieniach oraz dodatkowych funkcjach można przeczytać na stronie Econovli.

Grzejniki Klima mają wbudowany inteligentny termostat, który został zaprojektowany specjalnie na potrzeby tych urządzeń. Taki termostat ma możliwość samodzielnego decydowania o tym, który system grzewczy powinien zostać uruchomiony w danym momencie. To znacznie poprawia komfort użytkowania grzejników Klima i wraz z innymi cechami urządzenia sprawia, że są coraz chętniej wybierane przez konsumentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *