Eleganckie i praktyczne sztućce na każdą okazję

Nowoczesne zestawy sztućców prezentują się bardzo elegancko i są praktyczne. O urodzie zestawu przesądza dominujący motyw dekoracyjny, obecny w każdym poszczególnym elemencie. Sztućce przeważnie wykonane są ze stali nierdzewnej, dzięki czemu bardzo długo zachowują trwałość i piękny wygląd.

Jakie sztućce warto kupić?

Najlepiej sprawdzi się zestaw sztućców, zawierający przynajmniej kilka sztuk podstawowych elementów. Powinny się w nim znaleźć noże, widelce, łyżki oraz łyżeczki. Wystarczy on zarówno do codziennego używania, jak i na różne okazje, na przykład uroczyste obiady. Bardzo często takie zestawy mają być jednocześnie praktyczne i estetyczne, więc wielu producentów stawia na minimalizm. Niewielka ilość zdobień i gładkie powierzchnie z optymalnym wyważeniem zwiększają wygodę korzystania. Po użyciu można w łatwy sposób umyć sztućce. Tak samo prosta jest ich długofalowa konserwacja. Użyta do ich wyprodukowania stal nierdzewna opiera się warunkom zewnętrznym, wilgoci, niezbyt odpowiedniemu czyszczeniu itd. Komplety tego rodzaju znajdują zastosowanie w każdym domu, bywają też często wręczane jako użyteczny prezent.

Dodatkowe sztućce do zadań specjalnych

Czasami zestaw sztućców jest bardziej rozbudowany i poza standardowymi elementami zawiera też dodatkowe, pełniące specjalną rolę. W takich kompletach może znaleźć się np. kilka łyżek do nakładania sałatek czy potrawek o miękkiej konsystencji, małe widelczyki służące do jedzenia ciasta, widelce półmiskowe i sałatkowe, łyżeczki do cukru, sosów, deserów (galaretek lub podobnych), łyżka wazowa… Zestawy sztućców liczące tyle elementów umożliwiają obsłużenie większej uroczystości, takiej jak chociażby przyjęcie komunijne lub wesele. Często zdarza się, że rozbudowane i tym samym bardziej eleganckie komplety mają więcej zdobień, co zmniejsza ich codzienną praktyczność – ale na specjalne okazje są idealne i przykuwają uwagę. Dobrze wyglądają w towarzystwie równie efektownej zastawy stołowej.

Ciekawe rozwiązania dekoracyjne

Dużą popularnością cieszą się dodatkowe, oryginalne zdobienia. Dla przykładu, zestaw sztućców może być grawerowany. Graweruje się np. ważne daty, inicjały bliskich osób, imiona i nazwiska itd. Możliwe jest oczywiście zamówienie personalizowanych zestawów wyposażonych w dowolne napisy. Taki komplet ma dużo większy ładunek emocjonalny i jak żaden inny nadaje się na prezent. Grawerowane słowa czy liczby będą tym bardziej efektowne, jeśli znajdą się na gładkiej powierzchni, pozbawionej dodatkowych zdobień, zwłaszcza że same w sobie bywają dekoracyjne i fantazyjnie wyprofilowane.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *