Czy warto kupić gotowy domek na działkę?

Miejski zgiełk przeszkadza co raz większej ilości ludzi, zamieszkujących duże miasta. Pragniemy spędzać weekendy na łonie natury, w ciszy i spokoju. Dlatego często rozważamy zakup kawałka ziemi, gdzie będziemy mogli odpocząć. Sam grunt to jednak za mało, dlatego budujemy domki i altanki, które pozwalają wyjechać z miasta na cały weekend. Porozmawiamy dzisiaj z prezesem wiodącego producenta domków drewnianych Eko Architektura, panem Przemysławem Balcewiczem, pytając czy zakup gotowego domku to dobry plan na zagospodarowanie naszej działki.

Panie Przemysławie, dlaczego klienci co raz częściej decydują się na zakup gotowych domków?

– Przede wszystkim dlatego, że jest to tanie i solidne rozwiązanie dla wszystkich, którzy marzą o swoich czterech kątach na łonie natury. Wszyscy mamy czasami dość hałasu wielkiego miasta, marzy nam się kawa o poranku, na tarasie własnej chatki, w pięknym otoczeniu. Nasze domy staramy się przygotowywać w o parciu właśnie o takie potrzeby. Chcemy, żeby były solidne i trwałe, ale równocześnie sprawiały domownikom przyjemność każdego dnia i nocy. Zakup gotowego domku, to także spora oszczędność cenowa, szczególnie, jeśli decydujemy się na domek letniskowy. Istnieje także wiele możliwości wyboru. Na naszej stronie udostępniamy klientom wiele gotowych pomysłów, również na wnętrza domków. Montaż takiej konstrukcji jest bardzo szybki, domki dowozimy w wybrane miejsce, a produkcja trwa zaledwie od dwóch, do trzech tygodni. Myślę, że to główne powody, dla których właściciele działek tak często decydują się na zakup gotowych domków. Warto jeszcze dodać, że oprócz zalet konstrukcyjnych, domki prezentują się naprawdę wyśmienicie.

Jeśli klient ma wymagania specjalnie, czy może zamówić w Państwa firmie projekt indywidualny, dopasowany do swoich potrzeb?

– Oczywiście, cała oferta dostępna na naszej stronie, to domki zaprojektowane przez zespół doborowych architektów, który udało nam się zgromadzić. Rozumiemy jednak, że każdy klient ma swoje potrzeby. Czasami jest to na przykład garaż na kilka samochodów, większa ilość sypialni lub potrzeba posiadania oryginalnej konstrukcji, jedynej w swoim rodzaju. Zawsze staramy się wyjść na przeciw naszych klientów. Zdarza się także, że dopasowujemy do potrzeb nabywcy, bardziej prozaiczne sprawy, takie jak ocieplenie budynku. Jak wiemy, w naszym klimacie pogoda może być bardzo różna, a gorące dni mogą oznaczać chłodne noce, dlatego jesteśmy w stanie także dopasować grubość ścian domku, a co za tym idzie, poziom ocieplenia. Budujemy nawet takie konstrukcje, które odpowiadają klasie energetycznej A, co pozwala użytkować dużo mniejszą ilość energii, na potrzeby ogrzania domku. Z tych powodów chętnie mierzymy się z każdym pomysłem i prośbą nabywcy. Budowania z drewna to nasza pasja, także jesteśmy otwarci na wszelkie wyzwania. Prawdopodobnie dlatego, jesteśmy jednym z liderów na rynku gotowych, drewnianych domów.

Nazwa Państwa firmy to Eko Architektura, czy w takim razie możemy założyć, że produkowane domki są ekologiczne?

– Jak najbardziej. Jesteśmy przyjaciółmi środowiska, wiemy jak ważne w dzisiejszych czasach jest bycie „zielonym”, dlatego domki na działkę naszej produkcji, są wykonane z ekologicznych materiałów. Nawet proces produkcji jest nastawiony na ekologię. Jeszcze zanim gotowy produkt trafi do klienta, staramy się zoptymalizować wszelkie procesy produkcji, w sposób, który pozwoli zaoszczędzić energię. W tym celu używamy mniej części metalowych i skracamy proces obróbki materiału do minimum. Projektujemy również ocieplenie, które pozwala zatrzymać temperaturę wewnątrz domu, przy bardzo niskim zużyciu energii. Drewno samo w sobie, jest chyba najbardziej naturalnym budulcem, jaki możemy sobie wyobrazić. Oprócz wspaniałego, kojącego wyglądu, który pozwala się wyciszyć, odpocząć lub pomedytować po ciężkim tygodniu, drewno ma także wielki wpływ na zdrowie. Struktura materiału drewnianego, to także sposób na utrzymanie naturalnego poziomu wilgoci. Drewniane ściany przyjmują wilgoć, a także oddają ją, kiedy pomieszczenie robi się za suche. Z tego względu domek na działkę naszej produkcji, nie potrzebuje dodatkowych nawilżaczy powietrza. Warto także wspomnieć, że w żywicy drewna pochodzącego z drzew iglastych, znajdują się olejki eteryczne, które nie tylko wspaniale pachną, ale także wpływają na sprawne działanie płuc i dróg oddechowych. Naturalny materiał żyje, oddycha, współpracuje z naturą i reaguje na pogodę. Dlatego domek na działkę Eko Architektury, to sposób na zdrowe i piękne konstrukcje, które pozwolą osiągnąć maksymalny poziom wypoczynku i relaksu, wszędzie tam, gdzie zdecydujemy się na budowę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *