Buty na zlecenie – dobierz buty, jakich nie będzie posiadał nikt inny

Sklepy proponują nam tak mocno urozmaicony wybór, jeżeli chodzi o obuwie, że z łatwością można zdecydować się na fajny model w bardzo dobrej cenie. Choć sklepy stacjonarne i internetowe przedstawiają bardzo bogaty asortyment, to tymczasem mnóstwo ludzi poszukuje innych, bardziej niepowtarzalnych rozwiązań. Zalicza się do nich przykładowo buty na zamówienie. Co warto wiedzieć, jeżeli chodzi o obuwie handmade?

Kto tworzy buty na zlecenie?

Buty na zamówienie są robione albo przez szewców, albo przez takie firmy, które zajmują się tylko wytwarzaniem butów według zleceń klientów. W tym pierwszym przypadku buty szyte na miarę zamawia się bezpośrednio u szewca. Trzeba wobec tego zgłosić się do dowolnego szewca, zmierzyć stopę, wybrać dane materiały i umówić się na odbiór butów. Takie buty handmade szewc wykonuje na ogół w ciągu około 2-3 tygodni. Wszystko zależy od tego, ile zleceń ma szewc, czy ma dostępne w swoim zakładzie wybrane materiały przez zlecającego usługę itd.
Kolejną opcją są buty na zamówienie warszawa, które można kupić przez sklep internetowy. W sieci działa bardzo dużo firm, które zajmują się przygotowywaniem obuwia na indywidualne zlecenie klienta. Problem w tym przypadku może być jednakże taki, iż wymiar stopy klient musi zmierzyć samodzielnie, albo z pomocą kogoś innego. Wymiar powinno się podać w sposób dokładny, zgodnie z instrukcją pomiaru. Buty szyte na miarę warszawa w internetowym sklepie, to sporo opcji. Klient może na bieżąco sprawdzać odcienie butów, faktury, gatunek materiału itd. Takie sklepy oferują zwykle o wiele Sklepy takie dają zatem bardzo duży wybór, którego z reguły nie może zapewnić szewc

Czy jest to drogi wybór?

Cena jest w rzeczywistości uzależniona od sprzedającego. Za najwyższej jakości obuwie szyte na miarę u szewca kupujący może zapłacić nawet 4000 zł i więcej. Wszystko zależeć będzie także od tego, jakiego rodzaju ma być to obuwie. Inne są dodatkowo ceny jeśli kupi się obuwie od szewca renomowanego w środowisku obuwniczym. Jeśli chodzi o obuwie na zamówienie w wydaniu internetowym, to ceny rzecz jasna również zależą od wielu czynników, na ogół jednak są nieco niższe – za fajne buty bespoke można zapłaci kilkaset złotych.

Co ze zwrotem zamówienia?

Jako, iż jest to obuwie na zamówienie nie ma zwykle możliwości zwrotu Odstępstwo od tych reguł stanowi tylko i wyłącznie sytuacja, jeśli wina leży po stronie wykonującego zamówienie. Jeśli przykładowo buty od szewca wydają się źle dobrane pod względem rozmiaru, to w takiej sytuacji zwrot obuwia jest jak najbardziej realny. Jeżeli buty nie będą się podobać kupującemu, nie jest to niestety powód do reklamacji i w takim wypadku nie można ich zwrócić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *