Baterie bidetowe – wybierz opcję dopasowaną do Ciebie!

Baterie bidetowe to nieodzowny element każdej łazienki, która poza miską ustępową wyposażona jest także w bidet. Kran do bidetów to rozwinięcie baterii umywalkowej, z tą jednak różnicą, iż umieszczony jest on na końcu wylewki perlator w ruchomym przegubie. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możemy praktycznie dowolnie regulować kąt strumienia wody – tak, aby odpowiadał on naszym potrzebom. Większość baterii bidetowych to produkty chromowane oraz błyszczące. W naszym sklepie znajdziesz jednak także inne ciekawe rozwiązania, jakie oferują producenci produktów przeznaczonych do pomieszczeń sanitarnych.

Baterie bidetowe – natynkowa czy podtynkowa?

Wybierając baterię bidetową, jest to pierwsze pytanie, jakie powinniśmy sobie zadać. Nie każdy bidet jest bowiem przystosowany do montażu baterii natynkowej. Jest to podstawowe kryterium wyboru, jednak nie jest ono jedyne.

  • Funkcjonalność. Bateria natynkowa jest znacznie łatwiejsza w serwisowaniu, niż bateria podtynkowa. Pierwsza z nich wymaga jednak sporej ilości miejsca, a co za tym idzie – nie zawsze rozwiązanie to będzie komfortowe. Bateria podtynkowa pomimo tego, że jest trudniejsza w serwisowaniu, jest znacznie lepszej jakości oraz wyklucza konieczność demontażu po krótkiej eksploatacji.

  • Cena. Baterie umieszczane pod tynkiem są nieco droższe od baterii natynkowych tej samej klasy. Różnice te nie są jednak na tyle duże, aby było można uznać to za czynnik rozstrzygający.

Bateria bidetowa ścienna a stojąca

Bateria bidetowa ścienna to rozwiązanie, które powstało głównie nie dla estetyki, a dla funkcjonalności. Dlaczego? Wiele skróconych misek bidetowych nie ma miejsca na montaż tradycyjnej baterii, a bateria ścienna połączona z prysznicem, pozwala na zaoszczędzenie dużej ilości miejsca. Może być ona bowiem umiejscowiona obok bidetu, a nie bezpośrednio nad nim. Istnieje również możliwość zamontowania jej nad bidetem, jednak rozwiązanie to nie jest już tak ekonomiczne, ale nadal estetyczne.

Bateria bidetowa stojąca jest natomiast zawsze umiejscowiona obok miski bidetowej. Rozwiązanie to stworzone zostało z myślą o designerskich, nowoczesnych toaletach. Z założenia, tej rodzaj baterii ma współgrać ze stojącymi bateriami, jakie znajdziemy w wolnostojących wannach. W praktyce, pozwala ona jednak także na efektywne wykorzystanie ograniczonej przestrzeni w niewielkich łazienkach.

W naszym sklepie znajdziesz wiele rodzajów oraz wykończeń baterii bidetowych. Zapraszamy do zapoznania się z pozostałym asortymentem i życzymy udanych zakupów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *